ד'ר יונתן  דוידאור - פסיכותרפיהפסיכותרפיה : טיפול  בעזרת שיחות, מחולק לקצר טווח ( 12 פגישות ) וארוך טווח ( חודשים ועד  שנים).

טיפול ארוך טווח - טיפול אשר ממוקד בתובנה ולא סימפטומים כמו בטיפול קצר מועד.  הטיפול הארוך טווח , השתנה במהלך השנים, מאז פרויד והגישה השמרנית, התפתחות  גישות  כגון,  פסיכולוגית העצמי, יחסי אובייקט, טיפול קיומי ועד גישות פוסט מודרניות.

פרויד - ראה את האדם כחוטא, זה הבורח מהמציאות, מדחיק מישאלות ודחפים אסורים והטיפול משול לפיסול  באבן וחציבה, חשיפה של שיכבה  אחר שיכבה עד לזיהוי התכנים המודחקים והאסורים, המוחבאים  עמוק בפנים, בתת מודע.

להבדיל, קוהוט, אבי פסיכולוגית העצמי, רואה את האדם כסובל. הדגש על אמפטיה וניסיון במהלך הטיפול להשלים חסרים, כגון: ביטחון וערך עצמי.  גישה טיפולית  אשר משולה לציור והוספת שכבות צבע, עד  קבלת  ציור שלם יותר.

פילוסופים רבים, התייחסו לחשיבות הפרט לעומת החברה , הצורך לביטוי עצמי וחיפוש משמעות לחיים, ופיתחו את התיאוריה הקיומית.   ויקטור פרנקל ניצול שואה , שכתב ספרים רבים, פיתח את  הלוגותראפיה. שיטה  טיפולית  אשר מתבססת על תיאוריות קיומיות.

הטיפול הקיומי מתבסס על בדיקת יסודות קיומיות כגון: בדידות, מוות, משמעות לחיים ועוד.

ד''ר דוידאור משתמש בגישות של פסיכולוגית העצמי וגישה קיומית, כמו כן  מאמץ את הגישה של אירווין יהלום,  שיטה אשר דוגלת בגמישות , יצירתיות והתאמת טיפול לכל מטופל ומטופל באופן אישי.
בטיפול ארוך טווח - ניתן להשיג שינוי משמעותי וממושך. תוך השגת מודעות והבנה להתנהגות וסבל לא ברורים.
טיפול ארוך טווח משול למסע,  מסע אשר מתרחש בעולם שלם בחדר הטיפול, מציאות של מיקרו קוסמוס, אשר בו ניתן לגלות ולהבין את המתרחש במציאות  אשר מחוץ לחדר הטיפולים.

הטיפול מומלץ לבעלי יכולת וורבאלית גבוהה, יכולת התמדה ורצון להשיג תובנות עמוקות הקשורות לעבר ולהווה . לא מומלץ למטופל אשר רוצה שינוי כאן ועכשיו ומהר.

חזרה  :  למעלה   -   דף  פתיחה


ד'ר  יונתן דוידאור @